Rozebrat či nerozebrat – dilema při stěhování nábytku


Stěhování je proces někdy stresující, jindy docela zábavný, záleží na spoustě faktorů, které připadají v úvahu. Kupříkladu, jak to bude s vaším nábytkem.

Jak přestěhovat nábytek

Přestěhovat věci zabalené v krabicích zvládne i nezkušený amatér, stačí je balit tak, aby nebyly příliš těžké a aby byly dobře zabezpečené uvnitř proti poškození, např. bublinkovou fólií. Horší situace je s nábytkem, zejména tím rozměrným a křehkým, kam bezesporu patří většina moderních výrobků nábytkářského odvětví.

nábytek v ložnici

Moderní nábytek se zhotovuje v mnoha případech rozebíratelný na dílčí části a ty jsou spojeny vruty, šrouby, kolíky, úhelníky a dalšími spojovacími součástmi. U některých výrobků tohoto typu vám také jistý výrobce doporučí čas o času spoje kontrolovat a případně je dotahovat, aby nebyly příliš rozviklané a neklesala tím zbytečně délka životnosti.

S podobným jevem se můžete setkat i v průběhu stěhování Praha. Když kupříkladu velkou šatní skříň budete často přenášet z místa na místo, spoje se mohou uvolnit, což pak může vést k tomu, že např. nepůjdou vruty dostatečně dotáhnout a musí se pak nahradit vruty o větším průměru.

bílá ložnice

Proto se doporučuje rozebíratelný nábytek vždy při stěhování demontovat, tedy především postele, psací stoly, konferenční stolky, šatní skříně i skříňové sestavy, větší komody a všechno ostatní, na čem vám opravdu záleží.

S rozebráním a opětovnou montáží nábytku si poradí i mnohé stěhovací firmy, mají to v popisu práce a jsou i pojištění, takže se tím snižuje riziko, kterému byste byli vystaveni, kdybyste nábytek rozebírali sami. Stěhováci mohou přemístit na nové působiště i šatní vestavěnou skříň zhotovenou na míru a přizpůsobit ji pak tamnímu prostředí tak, jak vám to bude vyhovovat. Vše je otázkou vzájemné domluvy a komunikace po telefonu, e-mailu a v rámci osobní návštěvy.